Wilhelm Kåge vas Gustavsberg Argenta 1940
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILHELM KÅGE, "Argenta", vas, stengods, Gustavsberg troligen 1940, med hänklar, handmålad dekor i silver av kvinna uppbärande korg samt blomster, signerad GUSTAVSBERG ARGENTA 1209 H MADE IN SWEDEN, höjd ca 25,5 cm
Försiktigt bruksslitage
635731
2019-04-22