Wilhelm Kåge vas Gustavsberg Argenta 1940

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WILHELM KÅGE, "Argenta", vas, stengods, Gustavsberg troligen 1940, med hänklar, handmålad dekor i silver av kvinna uppbärande korg samt blomster, signerad GUSTAVSBERG ARGENTA 1209 H MADE IN SWEDEN, höjd ca 25,5 cm

Försiktigt bruksslitage

635731

2019-04-22