Salongsgrupp

Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

SALONGSGRUPP, 7 dlr, 1900-talets början, directoire stil, bestående av: 4 stolar, 2 karmstolar och en tvåsits soffa, i mahogny med sitser och ryggstöd klädda i mönstrat tyg klädsel, främsta benen med rafflad dekor på mässing hjul, sitthöjd ca 45 cm, soffans längd ca 127 cm

Zustandsbeschreibung

Ben på en stol är trasig, klädsel på baksidan av soffan har spruckit i en söm, slitage, ställvis något solblekta, märken, repor, ytsmuts

635740

2019-04-19