Henrik Philip Stickler skålfat tenn
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT, 2 st., tenn, Henrik Philip Stickler (1813-1851), Helsingborg 1840 resp. 1843, ett fat med kulhamrad dekor, diameter ca 36-38 cm
Stötskador, slitage, lagningar, bristningar, båda med lödda hakar för upphängning
635744
2019-04-26