Henrik Philip Stickler skålfat tenn

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, 2 st., tenn, Henrik Philip Stickler (1813-1851), Helsingborg 1840 resp. 1843, ett fat med kulhamrad dekor, diameter ca 36-38 cm

Stötskador, slitage, lagningar, bristningar, båda med lödda hakar för upphängning

635744

2019-04-26