Bordslampa Art-Deco
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1930-tal, art-deco, stomme i tenn och bakelit, sfärisk fot med dekor av fiskar, textilskärm, undertill stämplad Svenskt Tennarbete, Sv. M, höjd ca 56 cm
Buckla i sfären, bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
635819
2019-04-19