Bordslampa Art-Deco

Bordslampa Art-Deco
Bordslampa Art-Deco
Bordslampa Art-Deco
Bordslampa Art-Deco
Bordslampa Art-Deco
Bordslampa Art-Deco
Bordslampa Art-Deco
Bordslampa Art-Deco

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

BORDSLAMPA, 1930-tal, art-deco, stomme i tenn och bakelit, sfärisk fot med dekor av fiskar, textilskärm, undertill stämplad Svenskt Tennarbete, Sv. M, höjd ca 56 cm

Buckla i sfären, bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

635819

2019-04-19