Tillbaka till katalog

Ljuskrona blandstil

Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

Beskrivning

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, blandstil, 4-armad stomme i mässing, elektrifierad med 2 ljuspunkter, behängd med olikslipade prismor, underskål i coboltblå glasmassa, höjd ca 74 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

635848

Datum:

2019-04-20