Tillbaka till katalog
Ljuskrona blandstil
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Beskrivning
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, blandstil, 4-armad stomme i mässing, elektrifierad med 2 ljuspunkter, behängd med olikslipade prismor, underskål i coboltblå glasmassa, höjd ca 74 cm
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
635848
Datum:
2019-04-20