Collier 18 k guld

Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld
Collier 18 k guld

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

COLLIER, 18 k guld, orientpärlor resp rosenslipade almandingranater, 1800-talets andra hälft, ciselerad floral dekor, mittparti med genombruten dekor med 3 hängande kläppar, längd ca 42 cm, vikt ca 10,2 g
OLJEMÅLNING (1800-tal): Kvinnoporträtt föreställande baronessan Louise von Ingenhoff hållandes i ett brev som medföljer samt avbildad med ovan collier men som brosch, olja på duk, osignerad, ca 29,5x24 cm

Collier med bucklor, tennlödningar, omarbetad från brosch, kedja ej ursprunglig, olja med krackelyrer

635885

2019-04-29