Arne Norell ´´Sirocco´´ safaristol

Klubbat för:

3 200 SEK

3 000 SEK

ARNE NORELL, "Sirocco", safaristol, 1900-talets andra hälft, formgiven 1964, stomme i betsat lovträ, brun skinnklädsel, sitthöjd ca 40 cm

Slitage, märken, repor, sitsen med en lagning, det finns en riva i läderbandet på ryggstödet

635929

2019-04-20