Arne Norell ´´Sirocco´´ sarafistol
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE NORELL, "Sirocco", safaristol, 1900-talets andra hälft, formgiven 1964, stomme i ask, armlän i skinn, klädsel i beige ulltextil, sitthöjd ca 40 cm
Slitage, fläckar, märken, repor, det finns en riva i läderbandet på ryggstödet
635930
2019-04-20