Peter Hvidt & Orla Mölgaard-Nielsen soffbord

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

PETER HVIDT & ORLA MÖLGAARD-NIELSEN, soffbord, France & son, Danmark, 1950-tal, stomme i massiv riopalisander, utragbar skiva på ena kortsidan i svart formica, ändsidor med fasad kant, etikettmärkt, höjd ca 50, 120x55 cm

CITES-intyg för riopalisander medföljer

Genomgående spricka på toppskiva samt mindre repor, fuktring

635933

2019-04-20