Vicke Lindstrand vas Upsala Ukeby
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas, Upsala Ekeby, i produktion 1944-48, dekor av fem apor i brunt mot ljusgul fond, signerad Vicke på fotklacken samt stämpelmärkt EKEBY 352 V.L, höjd 31 cm
Några smärre fotnagg på fotringen
636111
2019-04-24