Bror Marklund brons

Bror Marklund brons
Bror Marklund brons
Bror Marklund brons
Bror Marklund brons

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BROR MARKLUND (1907-1977): Skiss till port, Skand.Bank , monogramsignerade BM, 2 st samramade, numrerade 1/3 resp 2/3, brons, 26,5x35 cm vardera, träplattans mått ca 29,5x73,5 cm,

HISTORIK: Jämför Port i brons Skandinaviska Enskilda Banken, Sergels torg, Stockholm.

636113

2019-04-21