Tallrikar fajans

Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TALLRIKAR, 3 st, fajans, Holland, 1700-tal, bl a dekor i blå kinesiserande underglasyr, diameter ca 22,5 cm

Sprickor, nagg, glasyrnagg

636210

2019-04-19