Takarmatur 1900-tal med prismor
2019-04-19
636212
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LYKTA, 1900-talets första hälft, elektrifierad, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, höjd 64 cm
Senare elektrifierad