Servis porslin Kina

Servis porslin Kina
Servis porslin Kina
Servis porslin Kina
Servis porslin Kina
Servis porslin Kina
Servis porslin Kina
Servis porslin Kina
Servis porslin Kina
Servis porslin Kina
Servis porslin Kina
Servis porslin Kina
Servis porslin Kina

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSERVIS, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor i underglasyrblått, bestående av: 16 tallrikar, 2 stekfat, såssnipa, 12 assietter, hjälmkanna

Nagg, sprickor, hjälkannan saknar hänkel, lagningar

636301

2019-04-19