Spegel rokoko Niclas Meunier

Spegel rokoko Niclas Meunier
Spegel rokoko Niclas Meunier
Spegel rokoko Niclas Meunier
Spegel rokoko Niclas Meunier
Spegel rokoko Niclas Meunier
Spegel rokoko Niclas Meunier

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, av Niclas Meunier (spegelfabrikör i Stockholm 1754-97, kunglig hovspegelmakare 1769), signerad NM, fasettslipat glas, ca 153x61 cm

slitage, bortfall, nedre glaset möjligen senare

636339

2019-04-28