Spegel rokoko Niclas Meunier
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, av Niclas Meunier (spegelfabrikör i Stockholm 1754-97, kunglig hovspegelmakare 1769), signerad NM, fasettslipat glas, ca 153x61 cm
slitage, bortfall, nedre glaset möjligen senare
636339
2019-04-28