Kandelabrar Frankrike
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, Frankrike, empirstil, 3-armade, för fyra ljus, delvis förgylld och polerad brons, kolonnformade skaft, avslut med tassfötter på trepassfot, höjd ca 60,5 cm
Förgyllning delvis med slitage, delvis med renoverade borrhål efter tidigare elektrifiering
636401
2019-04-20