Kandelabrar Frankrike

Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike
Kandelabrar Frankrike

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, Frankrike, empirstil, 3-armade, för fyra ljus, delvis förgylld och polerad brons, kolonnformade skaft, avslut med tassfötter på trepassfot, höjd ca 60,5 cm

Förgyllning delvis med slitage, delvis med renoverade borrhål efter tidigare elektrifiering

636401

2019-04-20