Armband 18 k guld

Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ARMBAND, 18 k guld, turkos emaljdekor, franska stämplar, 1800-talets senare del, halvledad länk med stelt mittparti, säkerhetskedja ej öppningsbar, innerdiameter ca 5 cm, vikt ca 21 g, originaletui i brunt skinn invändigt klädd med sammet och siden i mörklila

PROVENIENS: Kate Fogelmarck, född av af Ugglas,
Forsmarks bruk

Emaljskador samt visst slitage, liten lagning vid en dekordel, låstunga med bucklor, halvledade länkar med smärre bucklor, etui med slitage

636402

2019-05-02