Josef Frank taklampa
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, Svenskt Tenn, modell 2559/2560, mässing, skärm i vit textil, formgiven under 1920-talets slut, diameter ca 50 cm
Hål i den textila skärmen under fästet, slitage, funktionen garanteras ej
636421
2019-04-21