Alf Wallander kaffeservis Trollsländan
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALF WALLANDER, "Trollslända", kaffeservis, 15 dlr, Rörstrand, 1900-talets början, bestående av kaffekanna, gräddsnipa, sockerskål, 12 kaffekoppar med fat, kannans höjd ca 24 cm
En kopp med spricka, 2 fat med mindre diameter(11,5 cm), 1 fat med nedslipat kantnagg
636473
2019-04-20