Alf Wallander kaffeservis Trollsländan

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ALF WALLANDER, "Trollslända", kaffeservis, 15 dlr, Rörstrand, 1900-talets början, bestående av kaffekanna, gräddsnipa, sockerskål, 12 kaffekoppar med fat, kannans höjd ca 24 cm

En kopp med spricka, 2 fat med mindre diameter(11,5 cm), 1 fat med nedslipat kantnagg

636473

2019-04-20