Lehmann Plåtleksak Zulu

Lehmann Plåtleksak Zulu
Lehmann Plåtleksak Zulu
Lehmann Plåtleksak Zulu
Lehmann Plåtleksak Zulu
Lehmann Plåtleksak Zulu
Lehmann Plåtleksak Zulu
Lehmann Plåtleksak Zulu
Lehmann Plåtleksak Zulu
Lehmann Plåtleksak Zulu
Lehmann Plåtleksak Zulu

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LEHMANN, plåtleksak "Zulu 721", strutsekipage, Tyskland, produktionsår 1918-1938, litografierad plåt, urverksdriven, längd ca 17 cm, höjd ca 12,5 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, skador, ej funktionstestad

636586

2019-05-12