Lehmann plåtleksak Ajax
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LEHMANN, plåtleksak "AJAX 659", Tyskland, 1910-30-tal, akrobat i litograferad plåt, tygklädsel, urverksdriven, total längd 24 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
slitage, rost, skador, ej funktionstestad
636590
2019-05-12