Lehmann plåtleksak Ajax

Lehmann plåtleksak Ajax
Lehmann plåtleksak Ajax
Lehmann plåtleksak Ajax
Lehmann plåtleksak Ajax
Lehmann plåtleksak Ajax
Lehmann plåtleksak Ajax
Lehmann plåtleksak Ajax
Lehmann plåtleksak Ajax
Lehmann plåtleksak Ajax
Lehmann plåtleksak Ajax

Klubbat för:

4 200 SEK

3 000 SEK

LEHMANN, plåtleksak "AJAX 659", Tyskland, 1910-30-tal, akrobat i litograferad plåt, tygklädsel, urverksdriven, total längd 24 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, rost, skador, ej funktionstestad

636590

2019-05-12