Gerda Höglund oljemålning
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GERDA HÖGLUND (1878-1973): porträtt av O. Bergqvist (Biskop i Luleå Stift), signerad Gerda Höglund samt daterad 1938, olja på duk, ca 100x73 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
fuktmärken på duk
636639
2019-05-14