Gerda Höglund oljemålning

Gerda Höglund oljemålning
Gerda Höglund oljemålning
Gerda Höglund oljemålning
Gerda Höglund oljemålning
Gerda Höglund oljemålning
Gerda Höglund oljemålning
Gerda Höglund oljemålning
Gerda Höglund oljemålning

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GERDA HÖGLUND (1878-1973): porträtt av O. Bergqvist (Biskop i Luleå Stift), signerad Gerda Höglund samt daterad 1938, olja på duk, ca 100x73 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

fuktmärken på duk

636639

2019-05-14