Miniatyr ur Karl Asplunds samling
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MINIATYRMÅLNING, Sverige 1700-talets andra hälft, föreställande högreståndsdam klädd i blå klänning med spetsar, gouache på elfenben, monterad i förgylld mässingsram, 6 x 4 cm
PROVENIENS: Fil. dr. Karl Asplund (1890-1978), Stockholm
Spräckt
636642
2019-06-12