Miniatyr ur Karl Asplunds samling

Klubbat för:

3 000 SEK

2 000 SEK

MINIATYRMÅLNING, Sverige 1700-talets andra hälft, föreställande högreståndsdam klädd i blå klänning med spetsar, gouache på elfenben, monterad i förgylld mässingsram, 6 x 4 cm

PROVENIENS: Fil. dr. Karl Asplund (1890-1978), Stockholm

Spräckt

636642

2019-06-12