Japan porslin
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, TALLRIKAR, TEKANNA, 21 dlr., porslin, Japan, 1900-talets andra hälft, dekor i underglasyrblått, bestående av: 6 tallrikar, 9 rektangulära fat, 4 skålar, skålfat samt tekanna, några delar med märken i botten, diameter ca 14-30 cm
Nagg
636650
2019-04-22