Japan porslin

Japan porslin
Japan porslin
Japan porslin
Japan porslin
Japan porslin
Japan porslin
Japan porslin
Japan porslin

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, TALLRIKAR, TEKANNA, 21 dlr., porslin, Japan, 1900-talets andra hälft, dekor i underglasyrblått, bestående av: 6 tallrikar, 9 rektangulära fat, 4 skålar, skålfat samt tekanna, några delar med märken i botten, diameter ca 14-30 cm

Nagg

636650

2019-04-22