Miniatyr ur Karl Asplunds samling
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANTON ULRIK BERNDES (1757-1844) tillskriven: porträtt av en mamsell, gouache på papp, monterad i förgylld mässing, 3,5 x 3 cm
PROVENIENS: Greve riksheraldiker Adam Lewenhaupt (1861-1944), Stockholm
Fil. dr. Karl Asplund (1890-1978), Stockholm
636653
2019-06-12