Miniatyr ur Karl Asplunds samling

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ANTON ULRIK BERNDES (1757-1844) tillskriven: porträtt av en mamsell, gouache på papp, monterad i förgylld mässing, 3,5 x 3 cm

PROVENIENS: Greve riksheraldiker Adam Lewenhaupt (1861-1944), Stockholm
Fil. dr. Karl Asplund (1890-1978), Stockholm

636653

2019-06-12