Carl Gustav Hiort af Ornäs, "Rialto"

Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,
Carl Gustav Hiort af Ornäs,

Klubbat för:

8 000 SEK

10 000 SEK

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj, "Rialto", Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1950-tal, stomme av ek, armstöd samt rygg med flätat skinn, lösa sitt och ryggdynor i leopardfärgad textil, sitthöjd ca 38 cm

Smärre slitage,

636665

2019-04-22