Carl Gustav Hiort af Ornäs, "Rialto"
Klubbat för:
8 000 SEK
10 000 SEK
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj, "Rialto", Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1950-tal, stomme av ek, armstöd samt rygg med flätat skinn, lösa sitt och ryggdynor i leopardfärgad textil, sitthöjd ca 38 cm
Smärre slitage,
636665
2019-04-22