Maj Arnell oljemålning

Maj Arnell oljemålning
Maj Arnell oljemålning
Maj Arnell oljemålning
Maj Arnell oljemålning
Maj Arnell oljemålning
Maj Arnell oljemålning

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MAJ ARNELL (1919-2005): "Ensemble", signerad MA, signerad och daterad på baksidan Maj Arnell -89, olja på duk, ca 57x70 cm
UTSÄLLD: Borås konstmuseum 2000-2001
Kalmar konstmuseum 2001-2001
Prins Eugens Waldemarsudde 1995

636666

2019-04-20