Miniatyr ur Karl Asplunds samling

Klubbat för:

3 400 SEK

2 500 SEK

MINIATYRMÅLNING, 1600-tal, porträtt av ung högreståndskvinna klädd i svart klänning med spetskrage, gouache på pergament, baksidan med äldre inventarienummer, senare monterad i 18 k guld med fasettslipat glas, 3 x 2,5 cm

PROVENIENS: Fil. dr. Karl Asplund (1890-1978), Stockholm

636703

2019-06-12