Perukstock Kina
Valmis
2019-04-23
636856
| Korkein tarjous | 4 000 SEK |
| Arviointi | 4 000 SEK |
PERUKSTOCK, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), hexagonal form, dekor av metande män på klippavsats i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi med ett sigill, botten med märke, höjd ca 27 cm
Nagg, smärre slitage