Perukstock Kina

Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina
Perukstock Kina

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PERUKSTOCK, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), hexagonal form, dekor av metande män på klippavsats i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi med ett sigill, botten med märke, höjd ca 27 cm

Nagg, smärre slitage

636856

2019-04-23