Perukstock Kina
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PERUKSTOCK, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), hexagonal form, dekor av metande män på klippavsats i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi med ett sigill, botten med märke, höjd ca 27 cm
Nagg, smärre slitage
636856
2019-04-23