Skålfat Persien 1700-tal

Skålfat Persien 1700-tal
Skålfat Persien 1700-tal
Skålfat Persien 1700-tal
Skålfat Persien 1700-tal
Skålfat Persien 1700-tal
Skålfat Persien 1700-tal
Skålfat Persien 1700-tal
Skålfat Persien 1700-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, lergods, Persien, Koubatcha, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 32 cm

Nagg, slitage, krackeleringar

636878

2019-04-22