Skålfat Persien 1700-tal
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT, lergods, Persien, Koubatcha, 1700-tal, centrumdekor av solhjul med blommor i underglasyrblått, brättet med stiliserade blommor i reserver, diameter ca 32 cm
Lagningar, nagg, slitage, krackeleringar
636894
2019-04-22