Salsskåp 1700-tal rokoko

Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko
Salsskåp 1700-tal rokoko

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SALSSKÅP, 1700-talets mitt, stockholmsarbete i rokoko, fanerat i alm, valnöt och rot, inredd med hyllplan och 3 smålådor, underdel med 4 lådor, draghandtag med förgyllda mässingsbeslag, svängda fötter, höjd 216, 141x53 cm, nycklar finns

Smärre fanérskador och lagningar, ställvisa torrsprickor. Två nycklar finns att avhämta i Utlämningen

636909

2019-04-23