Meissen Lökmönstret

Meissen Lökmönstret
Meissen Lökmönstret
Meissen Lökmönstret
Meissen Lökmönstret
Meissen Lökmönstret
Meissen Lökmönstret
Meissen Lökmönstret
Meissen Lökmönstret
Meissen Lökmönstret
Meissen Lökmönstret

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MEISSEN, "Lökmönstret", 24 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, dekor i blått, med gallerkant, bestående av: 3 mattallrikar, 2 förrättstallrikar, 14 assietter, 2 korgfat, sockerskål, mjölkkanna samt kaffekanna, mattallrikens diameter ca 24 cm

Vissa delar med metallomfattning för upphängning, slitage, nagg, några delar 3:e sortering

636959

2019-04-22