Miniatyr ur Karl Asplunds samling

Klubbat för:

650 SEK

1 000 SEK

MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, porträtt av kvinna med spetskrage, otydligt signerad, gouache på cellulosanitrat, 4,5 x 4 cm, monterad i ram av massiv mahogny och ben, 11 x 9,5 cm

PROVENIENS: Fil. dr. Karl Asplund (1890-1978), Stockholm

636984

2019-06-12