Tallrikar Kina Jiaqing
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, brättet med stjärnbård, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor, en tallrik med omfattande lagning, en med större spricka
637063
2019-04-23