Kunglig Dansk Skål samt fat "Musselmalet"

Kunglig Dansk Skål samt fat
Kunglig Dansk Skål samt fat
Kunglig Dansk Skål samt fat
Kunglig Dansk Skål samt fat
Kunglig Dansk Skål samt fat
Kunglig Dansk Skål samt fat
Kunglig Dansk Skål samt fat
Kunglig Dansk Skål samt fat

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, skål samt fat, "Musselmalet", modellnummer 1052 resp 1098 (diam 21-25,5 cm)

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

fatet med kantnagg

637121

2019-05-12