Taklampa Poul Henningsen

Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen
Taklampa Poul Henningsen

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

POUL HENNINGSEN, "PH5", takarmatur, Louis Poulsen, Danmark, formgivningsår 1924, skärm i lackerad metall, diameter ca 50 cm

Smärre ytskador o slitage

637358

2019-04-28