Skål
2019-04-24
637367
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅL, möjligen till båt, 1800-talets slut, mässing och koppar, diameter ca 46 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage