Ikon

Ikon
Ikon
Ikon
Ikon

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

IKON, Kristi uppståndelsen med scener från evangelierna, Centrala Ryssland, 1800-tal tempera, olja samt förgylld pannå, ca 31x26,5 cm

Smärre krackelyr och veckbildning, nedre vänstra hörnet med stearinrinning

637444

2019-04-24