Ikon
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IKON, Kristi uppståndelsen med scener från evangelierna, Centrala Ryssland, 1800-tal tempera, olja samt förgylld pannå, ca 31x26,5 cm
Smärre krackelyr och veckbildning, nedre vänstra hörnet med stearinrinning
637444
2019-04-24