Ikon Ryssland
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IKON, Centrala Ryssland, Gudsmodern Eleusa "Tolgskaya" med fyra olika helgon,Centrala Ryssland, 1800/1900-tal tempera, olja samt förgylld pannå, riza i försilvrad metall samt glorian i förgyllt silver med stämplar varav en mästarstämpel, ca 30x26,5 cm
Enstaka repor slitage på rizan
637445
2019-04-24