Ikon Ryssland

Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland
Ikon Ryssland

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

IKON, Centrala Ryssland, Gudsmodern Eleusa "Tolgskaya" med fyra olika helgon,Centrala Ryssland, 1800/1900-tal tempera, olja samt förgylld pannå, riza i försilvrad metall samt glorian i förgyllt silver med stämplar varav en mästarstämpel, ca 30x26,5 cm

Enstaka repor slitage på rizan

637445

2019-04-24