Ikon Ryssland
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IKON, Det heliga korsets upphöjelse med S:ta Helena och S:t Makarius Ryssland, S:t Petersburg, 1700-talets slut, akademisk stil, tempera, olja samt förgyllning på pannå, ca 49x39 cm
Färgbortfall främst i kantern, krackelyr, slitage på färgtoppar,
637449
2019-04-24